Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
12.08.2024 14:58 - Учителят Иван, смел открит гей, който е шокиран от приетия путински хомофобен закон в България
Автор: mimogarcia Категория: Новини   
Прочетен: 1304 Коментари: 2 Гласове:
1

Последна промяна: 12.08.2024 15:00

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
За Иван научих от книгата на Фондация „GLAS” „Хора с глас - 23 публични личности за ЛГБТИ+ правата в България”.  

Още тогава се възхитих, че е открит за сексуалната си ориентация, а е преподавател, и то във времена, в които именно се провокират и бушуват страхове, че видиш ли „сбърканяци бродят из училищата, за да убеждават деца да си променят сексуалната ориентация или да си сменят пола”.  

Ще цитирам Иван с кратки мои вметки:  

• „Аз дори не се чувствам като гей учител (…), а като професионалист.”  

Докато хомофобите ни обвиняват, че си изтъкваме различността, то всъщност е точно обратното - искаме да ни преценяват по качествата ни, а не заради това от кого сме привлечени.  

• „Ако училището е една професионална институция, държи на учителите и кадрите си, а родителите - на качеството, всичко друго няма значение. Дали съм решил да си боядисам косата в зелено или да отида с обеца на училище, не би трябвало да играе роля.”  

За съжаление, обаче, директорите най-често са назначени партийни калинки, които изпълняват каквото им се спусне. Натисне ли ги онзи, който им е дал властта, за да не загуби електорат, те веднага клякат.
Родителите, израснали без критично мислене, пък са подвластни на дезинформация, възпрепятствайки и децата им да изградят бариера за внушенията.  

• „На мен много ми се иска да се опитаме повече хората от общността да си решим проблемите. Винаги някой ни напада и нещо се случва (…). Иска ми се тази общност, която сме си, да се опитаме да си го разрешим.”  

Безспорно вярно! От нас си зависи да не сме определяни за втора ръка хора, категорично и неотстъпчиво борейки се за равни права. image



Гласувай:
1


Вълнообразно


1. dobrodan - Не бих приел учител с боядисана в зелено коса и с обеци.
12.08.2024 16:31
Дали е гей или не е, щом не проповядва педеразлък на момченцата и лизблиз между момиченцата, все ми е тая.
Обаче. Ако почне да им разправя колко е хубаво и да не си крият предпочитанията, ще го шибам над брадата с кожения пробой.
Разбра ли?
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: mimogarcia
Категория: Новини
Прочетен: 3263958
Постинги: 3335
Коментари: 6014
Гласове: 1370
Архив
Календар
«  Май, 2026  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031