Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
10.08.2021 12:21 - Моите герои са пожарникарите
Автор: mimogarcia Категория: Лични дневници   
Прочетен: 472 Коментари: 0 Гласове:
2


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Олимпийците ни с медали (и не само с медали; класиралите се ЧАК до 8-мо място получават кеш) ще вземат големи парични възнаграждения… Американците дават по близо 63, 000 лева (спрямо курс лев – долар) за злато – ние, защото сме „по-богати“ от САЩ, по 250, 000. Великобритания пък дори изобщо не отпуска никакви финанси.

В крайна сметка, спортистите работят именно това – участват по турнири, включително тези игри и се очаква да завоюват отличия, заради които държавата инвестира в тяхната подготовка, отпускайки средства на всевъзможни федерации.

Някак си, в страната на мизерните пенсии (над милион получават доходи под линията на бедност), да отпуснеш четвърт милион, е пълна гавра!

Комплексът на малката нация е изключително вреден. Треперенето дали наша девойка/наш юнак ще застане на почетната стълбичка е смехотворно.

Финансите, които се отпускат за ОИ и всички други състезания могат да бъдат инвестирани в много по-добри направления. Като начало, пресен пример, моите герои са пожарникарите. Ето това са хората, които сега си рискуват живота заради нечие небрежно поведение в гората или пък умишлено действие за прикриване на незаконната сеч. На тези момчета бих дал бонус след бонус, защото при тях го няма гоненето на егото „Аз да съм победил“. Защото оставете Вие приказките на състезателите как се борили за държавата – това са розовите слова, те за тях изначално си мислят и си гонят кариерата. А пожарникарите са готови и да умрат, но да не се предадат в името на природата ни, на всички ни.

Бонуси и на други трябва да се дават. На онези съвестни спасители на плажа, които могат да се удавят заради пияни и самонадеяни туристи, които не се съобразяват с червен цвят, с течения.

И много други примери има. Отделно – нека пари се инвестират в градини, в училища, в любителски спортни занимания, за да няма толкова затлъстели деца. Сега, за да тренират две деца в едно семейство, са необходими много пари. Две фитнес карти са минимум 80 – 100 лева. Да не говорим за спортове, в които е нужен и треньор, и екипировка. Нека държавата отпуска пари на всеки подрастващ да спортува, а не да се гонят от определени хора някакви медали!




Гласувай:
2


Вълнообразно


Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: mimogarcia
Категория: Новини
Прочетен: 2561229
Постинги: 2511
Коментари: 4726
Гласове: 1193
Архив
Календар
«  Април, 2025  
ПВСЧПСН
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930